В традиції Ваджраяни притягання є одним із чотирьох видів Дій (тиб. ле жі) у практиках йоґи божества-їдама.

Чотири види Дій — це:

  1. Вмиротворення
  2. Примноження
  3. Притягання
  4. Підкорення

Пакчок Рінпочє постійно нагадує нам, що, коли практикуємо шлях Ваджраяни, маємо застосовувати “усі інструменти, наявні в наборі”. Тож спочатку зароджуємо в серці альтруїстичну мотивацію бодгічітти, а тоді задіюємо усі чотири енергії або сили для здійснення усього, що необхідно зробити, аби привести всіх істот до повного пробудження.

Рінпочє закликав свою санґгу і всіх, хто має натхнення, начитувати “Величну хмару благословінь”, відому як молитва притягання“Ванґдӱ”. Ця молитва, складена Джу Міпамом Рінпочє, приносить неймовірне благо.

Роз’яснення притягання

Нещодавно Пакчок Рінпочє пояснював учням у Ґомде Данії, чому нам слід регулярно начитувати цю молитву притягання.

Метою є притягування сприятливих обставин для нас самих та для усієї санґги. Лами часто виконують ритуали притягання для Дгарма-центрів, аби їх діяльність була успішною, аби подолати завади росту та розвитку. Дії притягування також можуть допомогти, коли бажаємо привабити нових членів спільноти, учнів.

Також, якщо нам особисто бракує ресурсів, то можемо стикнутися із труднощами у виконанні практики, нам може бути складно робити офіри, відвідувати ритрити та вчення, тощо. Коли умови не є сприятливими, тоді ми застосовуємо притягання для приваблення більш сприятливих обставин. Звичайно, ми робимо це з альтруїстичною мотивацією, що заснована на люблячій доброті, співчутті та бодгічітті.

Якщо хочете дізнатися більше про цю практику, ознайомитися із текстом молитви та візуалізацією, а також долучитися до накопичення начитувань цієї молитви, будь ласка відвідайте цю сторінку з детальною інформацією!

Як пояснює Пакчок Рінпочє, нам не треба робити багато складних речей — просто читайте цю молитву з вірою та впевненістю.